کلان داده

با بهره‌برداری از ظرفیت‌های بیگ دیتا، میتوان به زیرساختی دست یافت که حجم بالایی از داده‌های ساخت‌یافته یا ساختار‌نیافته را به صورت بلادرنگ مدیریت و پردازش کرده و در عین حال محرمانگی و امنیت داده‌ها را نیز حفظ کند.

رویدادپردازی ترکیبی (CEP)

رویدادپردازی ترکیبی (CEP) با تجزیه و تحلیل داده‌های گوناگون از منابع مختلف، الگوها و رویدادهای مهم در شرایط پیچیده‌تر را به دست آورد. هدف رویدادپردازی ترکیبی (پیچیده)، شناسایی رویدادهای معنی‌دار (مانند فرصت‌ها و تهدیدها) و پاسخ دادن به آن‌ها در اسرع وقت است.

بلاک چین

با ابداع بیت کوین در سال ۲۰۰۸، مفهوم جدیدی در دنیای فناوری اطلاعات معرفی شد که کل جامعه را تحت تاثیر قرار خواهد داد. این مفهوم نوید‌بخش تاثیر‌گذاری روی صنایع مختلف من جمله صنایع مالی، دولت‌ها و رسانه‌هاست. در سال‌های اخیر محبوبیت فناوری بلاک چین – که در گذشته بعنوان فناوری پول خوره های کامپیوتر شناخته و نادیده گرفته می شد – به اوج خود رسیده و هم اکنون موضوع تحقیق سازمان‌های بسیاری است که در حال خرج ملیون‌ها دلار برای آزمایش روی این فناوری و اقتباس از آن هستند. مزایای بسیاری، از جمله اعتماد غیرمتمرکز، کاهش هزینه، شفافیت و کارایی، در افق استفاده از فناوری بلاک چین قرار دارد.

اینترنت اشیاء

اتصال اشیا، خدمات و افراد در بستر اینترنت، باعث افزایش بهره‌وری و قابلیت اطمینان سازمان شده و تجزیه و تحلیل و آنالیز داده‌ها را آسان خواهد کرد.