سئو چیست

سئو (بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو) به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که باعث بهبود رتبه سایت شما در نتایج موتورهای جستجو، مخصوصا سرچ گوگل می‌شود. این فعالیت‌ها شامل بهبود کدها و محتوای سایت (سئو داخلی) و همچنین بهبود بک‌لینک‌های سایت (سئو خارجی) می‌باشد. همچنین بهبود رتبه سایت می‌تواند به دو روش سئو ارگانیک یا سئو پولی (خرید تبلیغات گوگل ادوردز)‌ انجام شود.

سئو سایت

افزایش ضریب نفوذ موتورهای جستجو، بالاخص گوگل، باعث شده تا شرکت‌های فعال در زمینه سئو سایت رشد چشمگیری داشته باشند. متاسفانه اکثر این شرکت‌ها با خرید ترافیک، اسپم کردن کلیدواژه‌ها و … سعی می‌کنند رتبه سایت‌ها را افزایش دهند. این درحالی است که پیشرفت هوش مصنوعی در سال‌های اخیر باعث شده تا الگوریتم جدید گوگل و رفتار موتورهای جستجو از حالت رباتی خارج شده و به رفتارهای انسان‌گونه بهای بیشتری بدهند. بنابراین این چنین ترفندها برای بهبود سئو و افزایش رتبه در موتورهای جستجو، در بهترین حالت، تاثیری کوتاه مدت خواهد داشت و در نهایت منجر به جریمه (پنالتی) گوگل می‌شوند که رتبه سایت شما را به شدت کاهش می‌دهد.

افزایش رتبه در گوگل

متخصصین پیشگامان با دانشِ‌ِ به‌روز از الگوریتم و معیارهای موتورهای جستجو، راهکارهایی مختص سئو سایت شما ارائه می‌دهند تا ضمن پیروی از راهکارهای «کلاه سفید» در استراتژی سئو، باعث بهبود ارگانیک سایت شما در موتورهای جستجو و افزایش رتبه شما در گوگل شود. این راهکارها نه تنها باعث افزایش بازدیدکنندگان سایت شما از طریق موتورهای جستجو می‌شود، بلکه احتمال استفاده این بازدیدکنندگان از خدمات سایت شما نیز افزایش خواهد یافت زیرا افرادی که از طریق کلیدواژه‌های واقعی به سایت شما می‌رسند، پتانسیل بالاتری برای استفاده از سایت خواهند داشت.

بهبود رتبه الکسا

در نهایت، استفاده از گوگل ادوردز و ابزارهای تحقیق کلیدواژه‌های پراستفاده، در کنار بررسی استراتژی و کلیدواژه‌های رقبا، باعث کاهش رتبه الکسا سایت شما می‌شود. علاوه بر این، کلیه خریدهای شرکت پیشگامان از گوگل ادوردز (Adwords) توسط شرکای تجاری و شهروندان خارجی صورت می‌گیرد؛ بنابراین نیازی نیست نگران بلاک شدن کمپین‌های گوگل ادوردز و پنالتی‌های گوگل باشید.

تبلیغات هدفمند

با توجه به ضریب نفوذ بالای موتور جستجوی گوگل، تبلیغات هدفمند در گوگل ادوردز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در عین حال، بعضی محدودیت‌ها از سمت گوگل باعث شده تا آمار دقیقی از کلمات کلیدی مربوط به کشور ایران در گوگل ادوردز وجود نداشته باشد. بنابراین، ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی هدفمند با کلمات کلیدی متفاوت و پایش و تحلیلِ مستمر داده‌های آن‌ها، یکی از مهم ترین اصول سئو است. کارشناسان سئو شرکت پیشگامان با ایجاد کمپین‌های متفاوت و بررسی بازخورد هر کدام، در انتخاب کلمات کلیدی موثر در گوگل ادوردز و سرمایه‌گذاری روی آن‌ها به شما کمک خواهند کرد.

تعرفه سئو سایت

تعرفه خدمات سئو سایت، با توجه به رتبه فعلی سایت، تعداد کلمات کلیدی، میزان رقابت در کلمات کلیدی و بسیاری از معیارهای دیگر، متفاوت است. برای دریافت تعرفه سئو سایت خود، با شرکت پیشگامان تماس گرفته و آدرس سایت و انتظارات خود از سئو سایت را اعلام کنید. کارشناسان پیشگامان سایت شما را بررسی کرده و تعرفه سئو سایت را برای شما ارسال می‌کنند.

 

تبلیغات کلیکی گوگل

راه اندازی یک کمپین گوگل ادوردز کارآمد، کسب و کار شما را در صفحه اول گوگل در معرض دید مشتریان مناسب قرار می‌دهد.

تبلیغات گوگل راهی عالی برای نشان دادن مشاغل خود در مقابل افراد مناسب است. شما با بهره بردن از یک مدیر گوگل ادز خوب می‌توانید مخاطبین خاص را از طریق کلمات کلیدی مناسب هدف قرار داده و حتی بسته به رقابتی که در مارکت شما وجود دارد این پتانسیل را دارید که با بودجه اندک نیز به هدف خود برسید. در عین حال همواره بایستی به کمپین هایی که راه اندازی کرده اید چشم داشته باشید. چرا که بدون توجه به کمپین خود احتمالا بودجه ای را که صرف آن کرده اید از دست خواهید داد و کمپین شما راه به جایی نخواهد برد.

مدیریت کمپین گوگل ادوردز

این جا است که برون سپاری کمپین Google AdWords به شما کمک خواهد کرد، برون سپاری کمپین باعث می‌شود که بودجه خود را به درستی تنظیم کنید و فرصت های جدید تبلیغاتی نیز برای شما به ارمغان خواهد آورد. مراقبت روزانه از گوگل ادز تلاش زیادی می‌طلبد، قبل از شروع بایستی روی بهینه سازی، گزارش ها، تجزیه و تحلیل های مطالب خود تمرکز کنید.

برای راه اندازی تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز دو راه پیش رو دارید:

از بسته های سئو ماهیانه استفاده کنید یا کمپین ادوردز خود را برون سپاری کنید.

تعداد زیادی شرکت وجود دارند که بسته های سئو ماهیانه ارائه می دهند، بسیاری از این بسته ها شامل مدیریت کمپین گوگل Adwords هم هستند و می‌توانید از استراتژی آن‌ها استفاده کنید ولی واضح است که این خدمات ارزان نخواهند بود و جدا از این بایستی هزینه اضافه برای موارد دیگر بسته سئو پرداخت کنید که الزاما به آن‌ها نیازی ندارید. در نتیجه اگر اگر وبسایت خود قبلا راه اندازی کرده اید و محتوای وبسایت خود را تکمیل نموده‌اید، می‌توانید به برون سپاری تبلیغات گوگل ادوردز خود فکر کنید. چه یک وبسایت کوچک را اداره می‌کنید، چه شرکتی بزرگ در دست دارید، برون سپاری گوگل ادز برای شما مزیت بزرگی محسوب خواهد شد.

اما بایستی همیشه به خاطر داشته باشید که شرکتی که مدیریت ادوردز شما را برعهده گرفته است، از آخرین تکنیک‌ها و نکات مربوط به این زمینه استفاده کند. شرکت پیشگامان گسترش متن باز با سال ها فعالیت در راستای سئو پولی و بهبود بخشیدن به سایت‌های مشتریان مختلف می‌تواند این سرویس را به شما ارائه کند و شما اطمینان خواهید داشت که ما همیشه در حال تست و بهینه سازی کمپین های کلیکی گوگل شما هستیم.

مزایای کمپین گوگل ادوردز

مزایای بسیاری هستند که بعد از پیاده سازی کمپین های گوگل ادوردز از آن ها بهره مند خواهید شد:

  • در زمان کم به صفحه اول گوگل می‌رسید.
  • به صورت بهینه تبلیغات خواهید کرد.
  • از هزینه‌های مشابه جلوگیری می‌کنید.

 

زمان برای همه اهمیت بسیار دارد، به ویژه زمانی که وقت خود را صرف انجام کارهای تکراری می‌کنید. برون سپاری خدمات گوگل ادوردز به شما زمان تلف شده‌تان را برخواهد گرداند و در نتیجه می‌توانید بر روی کسب و کار خود و فعالیت های مهم تر تمرکز کنید. اگر وقت و هزینه بیش از حد صرف بهبود رنک سایت خود در صفحه اول گوگل کرده‌اید ولی نتیجه مورد نظر خود را نگرفته‌اید، خرید تبلیغات کلیکی به شما کمک می کند تا بدون اتلاف وقت کسب و کار خود را در صفحه اول گوگل نمایش دهید.

همچنین، مدیریت حرفه‌ای کمپین تبلیغاتی گوگل، باعث بهینه شدن و هدفمند کردن تبلیغات شما شما خواهد شد. تیم پیشگامان همیشه و به صورت شبانه روزی به دنبال راه حلی خواهد بود که بازدید سایت شما بیشتر شود، در نتیجه شما مجبور به انجام این کار نخواهید بود. تیم ما همیشه به دنبال راهی برای استفاده از کلمات کلیدی بهتر و هم چنین حذف کلماتی که عملکرد چندان مناسبی برای شما نداشته اند خواهد بود. این مورد در صنایعی که بسیار رقابتی هستند کاربرد فراوان دارد چرا که وقتی برای هر کمپین چندین دلار هزینه می‌دهید بایستی مطمئن باشید ارزشش را دارد.

واگذاری مدیریت تبلیغات کلیکی گوگل به تیم پیشگامان متن باز، نه تنها زمان بیشتری برای شما به همراه خواه آورد، که باعث می‌شود در هزینه‌های خود نیز دقیق‌تر عمل کنید و محصولات و خدمات خود را بصورت هدفمند برای کسانی که دنبال خدمات و محصولات شما هستند نمایش دهید.