چنانچه می‌دانید فایروال یا دیواره‌ی آتش یک قطعه‌ی نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری است که مانند دیواری از سرور شما محافظت می‌کند. درواقع فایروال با تمرکز بر روی شبکه و اتصال اینترنت، تسهیلات لازم در جهت عدم دستیابی کاربران غیرمجاز به شبکه‌ یا سرور مجازی شما را ارائه می‌نمایدفایروال‌ها این اطمینان را ایجاد می‌نمایند که صرفاً پورت‌های ضروری برای کاربران و یا سایر برنامه‌های موجود در خارج از شبکه در دسترس و قابل استفاده می‌باشدبه منظور افزایش ایمنی، سایر پورت‌ها غیرفعال می‌گردد تا امکان سوء استفاده از آنان توسط مهاجمان وجود نداشته باشد.

مهاجمان سعی می‌کنند با حملات جستجوی فراگیر به حساب‌‌های کاربری SSH سرور مجازی دست یابند؛ در صورت وجود دیواره‌ی آتش می‌توانید آن را به گونه‌ای تنظیم کنید که این دسترسی‌ها و حمله‌ها مسدود گرددبه این ترتیب که با استفاده از دیواره‌ی آتش می‌توان IPهای خاصی را مسدود کرد و یا تمامی آدرس‌های IP بجز موارد خاصی را مسدود نمود تا نتوانند به کارگزار شما متصل شوند.

pfSense یک بستر مسیریابی و دیواره‌ی آتش انعطاف‌پذیر است که می‌تواند هم به عنوان فایروال و هم به عنوان مسیریاب مورد استفاده قرار گیرد.

این ابزار از زمان انتشار بیش از۱ میلیون بار بارگیری شده و یکی از پراستفاده‌ترین دیواره‌های آتش در دنیا به حساب می‌آیدشایان ذکر است که این پروژه سال ۲۰۰۴ آغاز شد و در حال حاضر محبوبیت زیادی کسب کرده استیکی از ویژگی‌های مفید آن توانایی فیلتر کردن بر اساسIP مبدأ و مقصد، پروتکل IP، پورت مبدأ و مقصد برای ترافیک TCP و UDP می‌باشد.

با استفاده از این ابزار می‌توانید شبکه‌های کوچک و بزرگ خود را محافظت نمایید.

فایروال سرور مجازی

با توجه به گسترش وب اپلیکیش‌ها و سایت‌های پربازدید، امنیت سرور مجازی (VPS) از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. روزانه سرور مجازی بسیاری از استارتاپ‌ها مورد حملات ddos، brute-force و … قرار می‌گیرند. با توجه به نوپا بودن کسب و کارهای استارتاپی و اهمیت آپ بودن وب سایت‌ها، امن‌سازی سرور مجازی بسیار حیاتی است. شرکت پیشگامان با تجربه بسیار در زمینه امنیت سرور اختصاصی و مجازی (به خصوص سرورهای لینوکس)، آماده ارائه خدمات امنیتی سرورهای مجازی و اختصاصی می‌باشد. این خدمات شامل مشاوره، پیاده‌سازی فایروال اپلیکیشن‌های تحت وب (WAF) و پشتیبانی امنیتی سرور مجازی می‌باشد.