مشاورین پیشگامان، ارائه‌دهنده‌ی خدمات مشاوره برای سازمان‌ها و کسب و کارهای نوپا در زمینه‌های فناوری‌های نوین، کلان‌داده، بلاک‌چین و رویدادپردازی ترکیبی می‌باشد.

 

DevOps (دوآپس) چیست؟

DevOps با پیاده سازی اتوماسیون و استاندارد سازی فرآیندهای تجاری از جمله استقرار زیرساخت، توسعه نرم افزار، تست و آزمایش و همینطور تضمین کیفیت، به اتحاد تیم‌های توسعه و عملیاتی کمک می‌کند.

از مزایای DevOps برای تجارت شما می‌توان به بازدهی عملیاتی بالاتر، افزایش چابکی تیم، تثبیت جایگاه در بازار و بهبود کیفیت ارتباطات بین شرکتی اشاره کرد. با پیاده‌سازی DevOps، تجارت شما با سودآوری بیشتری رو به رو خواهد شد و شما زمان بیشتری برای تمرکز بر روی اهداف خود خواهید داشت.

SecOps (سک‌آپس) چیست؟

SecOps یا همان عملیات امنیتی در واقع یک همکاری بین بخش امنیتی و سایر دپارتمان‌های سازمان است. تمرکز اصلی SecOps ادغام ابزارآلات، فرآیندهای امنیتی و فناوری در جهت حفظ امنیت سازمان و کاهش خطرات و در عین حال افزایش چابکی سازمان است.

فرضیه SecOps بر این است که دو بخش های امنیتی و عملیاتی سازمان، با اجرای فرآیندهای توافق شده و استفاده از ابزار امنیتی که از طریق اشتراک مداوم اطلاعات درون سازمانی به وقوع می پیوندند قادر به اشتراک Accountability  و Responsibility باشند.

این فرآیند ادغام امنیت با عملیات دیگر بدون آسیب زدن به پروتکل‌های امنیتی، منجر به عمل‌کرد بهتر و Uptime بالاتر خواهد شد.