امروزه متقاعد کردن افراد به جدی گرفتن امنیت اطلاعات کار بسیار سختی است. نصب آپدیت، عوض کردن دوره‌ای رمز عبور و قبول نکردن دسترسی‌های بی‌مورد، همه‌ی این موارد کارهای طاقت‌فرسایی هستند که بی‌پایان به نظر می‌رسند. شاید به همین دلیل است که دنیا به نمادی مانند تیلور سویفت برای تحریک آن‌ها به جدی گرفتن امنیت اطلاعات نیاز دارد.

این ابرستاره سال‌هاست که به صورت مداوم نگرانی‌های خود از حفظ امنیت اطلاعات و  حریم خصوصی را به صورت عمومی ابراز می‌کند. تیلور سویفت، در مصاحبه‌ای که در سال ۲۰۱۴ با مجله‌ی رولین استون داشت، گفته بود که تنها نسخه‌ای که از آلبوم آینده‌اش دارد، روی گوشی شخصی‌اش ذخیره شده و فقط با هدفون به آن گوش می‌کند، چراکه از استراق سمع واهمه دارد؛ به گفته خودش، «جنبه‌های زیادی از فناوری‌های روز وجود دارد که او هیچ دانشی نسبت به آن‌ها ندارد».

شاید حالا که باگ امنیتی فیس تایم آشکار شده است، حرف‌های تیلور سویفت نه تنها «تئوری توطئه» گونه به نظر نرسد، بلکه به عنوان یک پیشگویی از آینده تلقی شود. احتیاط بیش از اندازه تیلور سویفت باعث شده تا طرفداران او یک صفحه در حوزه امنیت سایبری در توییتر بسازند. این صفحه با نام SwiftOnSecurity در این آدرس در دسترس بوده و به عنوان یکی از منابع آموزنده در این حوزه شناخته می‌شود.

در هر صورت اگر دوست ندارید از منابع مرتبط با تیلور سویفت، توصیه‌های امنیتی خود را دریافت کنید، حداقل از دشمنش کانیه وست که رمز آیفونش شش تا صفر است، دوری کنید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *